Sterowanie napędem dla rolet

Rolety zewnętrzne

Oferta napędów

Oferta firmy Esima proponuje szeroki zakres akcesoriów, które są niezbędne do produkcji rolet. Elastyczność rozwiązań i wysoki komfort użytkowania stanowią priorytet podpczas opracowywania ofert napędów do rolet. Dlatego dziś możemy zaproponować Państwu możliwość wybrania najbardziej odpowiedniej dla siebie metody sterowania osłonami dla okien i drzwi.

Sterowanie roletami zostaje przez nas dopasowane od indywidualnych potrzeb Klientów, może działać: ręcznie, poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

Poniżej znajdą Państwo krótką charakterystykę oferowanych rozwiązań:

STEROWANIE RĘCZNE (napęd ręczny) do tej pory był najbardziej popularnym, a zarazem wydawać by się mogło ekonomicznym rozwiązaniem, który wymaga jednak znacznie większego nakładu sił związanego z obsługą rolet. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów.

W swojej ofercie z napędów ręcznych posiadamy:

1. Zwijacz ręczny na linkę lub taśmę.

2. Zwijacz korbowy odpowiednio na linkę lub taśmę.

3. Na korbę ACEC.

4. Na sprężynę i zamek.

Zwijacze ręczne stosuje się najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

 

STEROWANIE ELEKTRYCZNE (napęd elektryczny) jest rozwiązaniem  znacznie wygodniejszym i coraz bardziej przystępnym cenowo. Pancerz rolety jest podnoszony i opuszczany za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. Dzięki możliwością sterowania mamy do wyboru:

1. Sterowanie na przełącznik – z jednego miejsca dla wszystkich rolet lub z jednego miejsca dla jednej rolety.

2. Sterowanie na pilota – dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści pancerz rolety o ustalonej godzinie.

Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:

1. Sterowanie tylko na pilota

• sterowanie radiowe (bezprzewodowe) – nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota

• sterowanie przewodowe + odbiornik radiowy – możliwość obsługi rolety za pomocą  przełącznika z wbudowanym odbiornikiem. Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań. Silnik przewodowy wchodzący w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet.

 

2. Sterowanie na pilota i przełącznik

sterowanie radiowe (bezprzewodowe) NICE – nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania rolety są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota.

• sterowanie przewodowe + przełącznik z odbiornikiem – możliwość obsługi rolety za pomocą  przełącznika z wbudowanym odbiornikiem. Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań. Silnik przewodowy wchodzący w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet.

 

3. Sterowanie na pilota + sterowanie smartfonem – za pomocą tego systemu sterowanie roletą czy bramą jest niezwykle proste i komfortowe. Sterownik ten pozwala na zarządzanie roletami za pomocą pilota oraz produktów mobilnych jak tablet czy smartfon z dowolnego miejsca. System pozwala na grupowanie urządzeń mobilnych jak rolety, bramy, żaluzje fasadowe czy markizy umożliwia tworzenie zdarzeń czasowych oraz scen. Aplikacja z wygodnym i nowoczesnym interfejsem jest niezwykle przyjazna w użytkowaniu.

 

SYSTEM KRAŃCÓWEK DLA NAPĘDÓW ELEKTRYCZNYCH

1. Krańcówka elektroniczna (bez detekcji przeszkód lub z detekcją przeszkód).

2. Krańcówka mechaniczna.

Szukasz instrukcji obsługi?